Poker

Poker jak to każda gra hazardowa może przynieść nam duże wygrane. Jest najpopularniejszą grą karcianą i jest przedmiotem największych przedsięwzięć takich jak turnieje pokerowe na skalę światową. Skupia wokół siebie zainteresowanie telewizji, twórców filmowych czy literackich. Posiada najliczniejsze fun kluby spośród gier hazardowych i już dawno przylgnęła do niego etykieta króla kasyn. Grają w niego zarówno doświadczeni pokerzyści jak i nie mający nic wspólnego z hazardem ludzie w swoich domach. Przy czasie spędzonym wspólnie z przyjaciółmi, często poker gości na stołach wyłącznie jako dobra zabawa, a gra toczy się o słodycze czy drobne monety.

Pokerowe początki są niejasne dla badaczów jego dziejów. Istnieje kilka hipotez, które w jakiś sposób chcą wytłumaczyć pochodzenie tak ekscytującej gry jaką jest poker. Jedni twierdzą, że w podobną grę grano już w Chinach w pierwszym tysiącleciu naszej ery. Bardziej rzeczową informację przedstawiają zapiski dzienników pokładowych. Pasażerowie i żeglarze, którzy odbywali podróże mniej więcej p Missisipi, umilali sobie wyprawę grając w grę, której zasady bardzo przypominały dzisiejszego pokera. Choć kart w talii było zaledwie dwadzieścia, celem gry jak w pokerze było zdobycie jak najsilniejszego układu kart.

Poker w swojej historii zmieniał się, a dzisiejsze określone zasady pokera zarządził amerykański ambasador w Wielkiej Brytanii. Ujednolicił on reguły pokerowe na świecie. Do dzisiejszych lat powstało wiele odmian tej pasjonującej gry i wciąż tworzone są gry, których zasady pokera stanowią bazę wyjściową. Jest to na przykład texas holdem, omaha czy poker karaibski. Przeniesiono go również na maszynę nazywając video pokerem, gdzie nie potrzebujemy towarzystwa jak poczujemy ochotę na grę. Poker zyskał również liczne grono miłośników w kasynach online. Organizowanych jest tam wiele turniejów, w których udział biorą pokerzyści z całego świata.