Ruletka

Ruletka jest uwielbianą przez miłośników hazardu grą losową. Jej popularność odkąd pojawiła się w siedemnastym wieku wciąż rośnie. Jest grą liczbową, ale zupełnie inną niż większość tego rodzaju gier. Przede wszystkim gracze są świadkami całego procesu losowania i z napięciem oczekują chwili zatrzymania się koła. Liczby nie są wyczytywane przez prowadzącego ani generowane przez automat. Uczestnicy rozgrywki mają wiele opcji do stawiania zakładów. Sumy wygranych zależą od wysokości zakładu i mają odpowiedni stosunek w zależności od kombinacji na którą postawiliśmy.

Najbardziej prawdopodobnym trafieniem są stawki wypłacane 1:1, czyli jak na przykład postawimy sto złotych dostaniemy dwa razy więcej czyli dwieście. Do tej grupy należą zakłady na czarne lub czerwone, parzyste lub nieparzyste oraz na przedział liczb 1-18 lub 19-36. Kolejny typ daje nam stosunek wypłaty wygranej 2:1, i polega na obstawieniu jednego z trzech przedziałów liczbowych 1-12, 13-24 lub 25-36 albo kolumny liczb. Obstawiając całą linię możemy liczyć na wygraną 5:1, natomiast pierwsze pięć numerów ma stosunek 6:1. Cztery numery to 8:1, dwa numery 11:1, a trzy 17:1. Jeśli zdecydujemy się na ryzykowny zakład i postawimy tylko na jeden numer, jako wygraną dostaniemy ogromną kwotę w stosunku 35:1 naszej puli.

Cały mechanizm losowania w ruletce nadzoruje krupier. Kręci on kołem ruletki, a w przeciwną stronę rzuca kulkę. Liczba jaka wypadnie nie jest znana uczestnikom rozgrywki do momentu zatrzymania się koła i podskakującej na nim kulki na jednym z pól. Wszyscy gracze przeważnie we wszystkich kasynach mogą zmieniać decyzję na co stawiają jeszcze w trakcie kręcenia się koła. Ruletka może gościć wielu graczy, ale z reguły jest ich tyle ile miejsc przy stole. Ruletka jest doskonałym przykładem na świetną rozrywkę i szybkim sposobem powiększenia swoich zasobów finansowych. Jest niezastąpionym elementem kasyn i każdy może dziś bawić się przy ruletce w popularnych kasynach internetowych.